(773) 777-4444

3115 N Harlem Ave # 300 Chicago, IL 60634

OPERACJA ZAĆMY

Przebieg operacji zaćmy

Po przeprowadzonych badaniach, zdiagnozowaniu stanu oczu i określeniu właściwej opcji leczenia zaćmy, będziemy mogli wybrać odpowiedni termin przeprowadzenia operacji. Jeśli zaćma dotyczy obojga oczu, najpierw operuje się jedno oko, a dopiero po dwóch – czterech tygodniach można operować drugie.

Sam zabieg usunięcia zaćmy trwa od 15 do 20 minut. Po przybyciu do kliniki, pacjent otrzymuje znieczulające krople, a następnie okulista przeprowadza procedurę, która jest całkowicie bezbolesna.

Pacjenci zwykle doświadczają natychmiastowej poprawy wzroku po operacji, chociaż regeneracja może trwać do tygodnia. Pacjent może normalnie funkcjonować już kilka dni po zabiegu, bez obawy, że soczewka wypadnie. Soczewki IOL to trwałe implanty, które z biegiem czasu nie ulegają deformacji. To również daje pacjentom korzyść w postaci zmniejszonego ryzyka pogorszenia stanu wzroku w późniejszych latach. Soczewki nie są odczuwalne, tak samo jak wypełnienie zęba.

Nasi okuliści nieustannie rozwijają swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach specjalizacyjnych. Dr Manus Kraff jest jedynym okulistą w Chicago, który został wyróżniony za swoje wybitne zasługi jako jeden ze “111. najlepszych okulistów w Ameryce.”

Umów się na wizytę w naszym gabinecie, a my przeprowadzimy wnikliwe badania, pozwalające