(773) 777-4444

3115 N Harlem Ave # 300 Chicago, IL 60634

CENTRUM LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU

Co to jest LASIK?

LASIK CoupleZabieg LASIK (skrót od Laser-Assisted In-situ Keratomileusis), jest powszechnie praktykowaną metodą, alternatywną do noszenia okularów i soczewek kontaktowych. LASIK koryguje takie wady wzroku jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm. Specjaliści jednogłośnie bardziej cenią korekcję metodą LASIK od innych opcji, ze względu na jej szybkie rezultaty i krótkie trwanie zabiegu. Obecnie, LASIK jest najczęściej praktykowaną procedurą, wykonywaną przez lekarzy okulistów w Stanach Zjednoczonych.

 

 



Na czym polega zabieg?

Do grona chirurgii refrakcyjnych wliczają się 3 podstawowe metody: PRK, LASEK i LASIK. Wszystkie wymienione wyżej metody mają na celu skorygowanie wady wzroku poprzez zmianę kształtu rogówki, którą się nacina za pomocą lasera.

Podczas zabiegu, lekarz wykonuje mikronacięcia w rogówce w celu utworzenia „klapki”, która umożliwi dojście do głębszych jej warstw. Po skorygowaniu wady za pomocą lasera, „klapka” osadzana jest z powrotem. Po takim zabiegu oko bardzo szybko się goi.

LASIK jest metodą szybką i bezbolesną – trwa około 20 minut. Pacjenci zwykle dostrzegają poprawę wzroku nawet po 24. godzinach od zabiegu.

Przebieg zabiegów PRK i LASEK jest bardzo podobny. Nasi lekarze mają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu operacji korygujących wzrok. Posiadają szeroką wiedzę, gwarantując tym samym leczenie na najwyższym poziomie. Aby umówić się z jednym z naszych lekarzy, wypełnij formularz na naszej stronie internetowej lub skontaktuj się z naszym personelem dzwoniąc pod numer (773) 777-4444. Po przeprowadzeniu wnikliwych badań nasz specjalista zaleci najbardziej odpowiednią dla Państwa metodę leczenia.

Koszty zabiegu LASIK

Koszt zabiegu jest porównywalny do kosztów 10-letniego leczenia za pomocą okularów korygujących lub soczewek kontaktowych. Wydatki związane z wymianą okularów i soczewek to znacznie większy wydatek niż jednorazowa korekcja wzroku laserem.

Naszym pacjentom oferujemy atrakcyjną opcję finansowania zabiegu LASIK. Podczas konsultacji wytłumaczymy Państwu na czym polega możliwość kredytowania płatności oraz pomożemy wybrać najlepszą dla Państwa opcję.

LASIK jest procedurą zatwierdzoną przez FDA, która ma na celu skorygowanie refrakcyjnej wady wzroku. Jest najczęściej wykonywanym zabiegiem w gabinecie Dr Kraff’a ze względu na szybką regenerację i poprawę wzroku.

Konsultacje LASIK

Podczas pierwszej wizyty, nasz specjalista przeprowadzi szczegółowe badania oczu za pomocą profesjonalnej aparatury diagnostycznej. Po dokładnej ocenie stanu narządu wzroku, lekarz zaproponuje odpowiednią metodę leczenia.

Zazwyczaj wizyta trwa od 45 do 60 minut. Podczas pobytu w naszym gabinecie, dowiedzą się Państwo na czym polega operacja oraz jakich wyników można się po niej spodziewać. Lekarz zobowiązany jest dokładnie wytłumaczyć jakie są możliwe zagrożenia związane z laserową chirurgią oczu. Ponadto pomożemy Państwu dobrać indywidualną opcję płatności oraz odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia oczu i zabiegu LASIK.

Procedura LASIK

W większości przypadków sam zabieg zajmuje niecałe 10-15 minut (na jedno oko) i nie wymaga szwów czy użycia igieł. Prosimy o przybycie 30-45 minut przed wykonaniem procedury, aby lekarz mógł dokonać ostatecznej oceny oka i przygotować je do zabiegu.

Podczas operacji lekarz wykonuje mikronacięcaia za pomocą lasera Intralase lub mikrokeratomu (specjalistycznego ostrza chirurgicznego) w celu odcięcia płatka rogówki. Następnie przy użyciu specjalistycznego lasera VISX S4 specjalista przejdzie do kształtowania powierzchni rogówki zgodnie z indywidualnym stanem pacjenta.

Po zabiegu, pacjent może wrócić do domu, jednak zalecane jest, aby miał zamknięte oczy jak najdłużej to tylko możliwe. Następnego dnia, pacjent musi przejść konsultacje, które pozwolą ocenić stan narządu wzrokowego. Większość pacjentów dostrzega znaczną poprawę wzroku w ciągu kilku godzin, jednak znaczna część osób jest w stanie powrócić do codziennych zajęć dopiero po 24. godzinach.

Jeśli cierpisz na krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o zabiegu LASIK.

Aby umówić się na bezpłatną konsultację, wypełnij formularz na naszej stronie lub skontaktuj się z