(773) 777-4444

3115 N Harlem Ave # 300 Chicago, IL 60634

METODY LECZENIA JASKRY

Jak często wykonywać badania kontrolne?

Regularne wizyty u okulisty są jednym ze sposobów na wczesne wykrycie jaskry i podjęcie skutecznego leczenia w celu zahamowania jej rozwoju. Jeśli doświadczasz któregokolwiek z objawów, zaleca się wykonywanie systematycznych badań oczu co rok lub co 2 lata (powyżej 64-tego roku życia). Aby zarezerwować wizytę z jednym z naszych specjalistów, wypełnij formularz na naszej stronie internetowej lub zadzwoń: (773) 777-4444.

czego się spodziewać

Tak naprawdę samo sprawdzenie ciśnienia w oczach nie daje okuliście wystarczająco dużo informacji jeśli chodzi o wykrycie jaskry. Podczas takich badań lekarz mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe, bada kąt przesączania, wykonuje badanie dna oka, oraz ocenia pole widzenia. Po sprawdzeniu tych parametrów, nasz specjalista rozmawia z pacjentem o innych dolegliwościach związanych z narządem wzroku, dzięki czemu będzie w stanie prawidłowo zdiagnozować stan zdrowia i przewidzieć ewentualny rozwój jaskry w przyszłości. Regularne badania oczu są bardzo ważne, jeśli w rodzinie pacjenta występuje jaskra, lub jeśli osoba zauważy jakiekolwiek niepokojące zmiany.

Metody leczenia jaskry

Ponieważ istnieją różne typy przebiegu jaskry, są także różne metody jej leczenia. Zazwyczaj nasi lekarze przepisują specjalny lek w postaci kropli do oczu, który pomaga kontrolować chorobę. Krople pomagają utrzymać w oku odpowiednie ciśnienie. Ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarza, gdyż każdy reaguje inaczej na różne metody leczenia.

W przypadku jaskry otwartego kąta, można wykonać laserowy zabieg umożliwiający odpowiedni odpływ cieczy wodnistej, wpływający na utrzymanie prawidłowego ciśnienia oczu. U osoby cierpiącej na jaskrę zamkniętego kąta, zabieg polega na wykonaniu małego otworu w tęczówce, który poprawi przepływ płynów wewnątrz oka.

Nasi okuliści mają duże doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób oczu, takich jak jaskra.